fbpx Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Technický tip: Nastavení automatické úlohy u redakčního systému DRUPAL

0

V případě, že použiváte redakční systém Drupal, tak se Vám může stát, že Vaše databáze při větší návštěvnosti časem začně zabírat víc a víc místa. Toto místo souvisí s cachováním a sledováním statistik na straně Drupalu. V poslední době jsme zaznamenali několik databází, které měli stovky MB zbytečného obsahu a všechny byly postavené na redakčním systému Drupal. Primárně jde o tabulky _watchdog a _cache. Pokud to jsou jiné, může jít například o spam komentářů.

Přeplnění těchto dvou tabulek má jednoduché řešení – aktivovat úlohu, která hlídá tyto tabulky a postupně je čistí. Přímo tato úloha je zmíněna i v instalaci Drupalu. Jedná se o skript cron.php. Pokud tedy použiváte Drupal, doporučujeme nás požádat o nastavení této úlohy. Předejdete tak přeplnění místa webhostingového prostoru a pomalému načítání webu. Více informací naleznete také zde http://www.drupal.cz/clanky/zacatecnici/drupal-a-cron.

Druhá možnost je také využít doplňku Poormanscron, který je uveden v tomto článku.

A jeden příklad z praxe – jeden z webů na Drupalu měl databázi velkou 902 MB. Po spuštění tohoto skriptu se db změnšila na 110 MB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *