Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Podvodné emaily v roce 2020

0

I v roce 2020 se setkáváme s podvodnými emaily, které zaplavují schránky českých uživatelů. Aktuálně se podíváme na podvodné emaily, které jsou psány velice slušnou češtinou a obsahují podvodné informace o nezaplacené pohledávce a podvodné zásilce.

Email, který se tváří, že byl odeslán z advokátní kanceláře.

 

Celý text emailu

 

Vážení,

Do dnešního dne jste nesplnili Vaši zákonnou povinnost a nevrátili mi zaplacenou finanční částku, kterou jste byli povinni mi vrátit.

Současně vás tímto upozorňujeme, že pokud k úhradě uvedené částky na základě této písemné výzvy dobrovolně nedojde, případně se ani neozvete, a to obratem, za účelem návrhu akceptovatelného řešení této situace, jsme připraveni se domáhat uvedeného nároku právní cestou, především pak podáním žaloby k místně příslušnému soudu prostřednictvím zvolené advokátní kanceláře.

S pozdravem,
Denisa Viková
advokat/attorney at law
Opatovicka 1654/4, Praha 1
Dobrý den,  kontrolou naší účetní evidence jsme zjistili, že jste nám dosud neuhradili dlužnou částku ve výši 6.437,- Kč.  Současně vás tímto upozorňujeme, že pokud k úhradě uvedené částky na základě této písemné výzvy dobrovolně nedojde, případně se ani neozvete, a to obratem, za účelem návrhu akceptovatelného řešení této situace, jsme připraveni se domáhat uvedeného nároku právní cestou, především pak podáním žaloby k místně příslušnému soudu prostřednictvím zvolené advokátní kanceláře.  Dôvodová správa v příloze (zahrnuje fakturu a smlouvu).

S pozdravem a přáním hezkého dne, Tomáš Linhart
advokát/attorney at law Opatovická 1633/4, Praha 1

 

Přílohou emailu je soubor Dôvodová správa č.1 tento soubor rozhodně neotevírejte.

 

Vyjádření ČAK

Vzhledem k tomu, jak se tento email rozšířil po českých schránkách, tak i ČAK vydal k tomuto podvodnému emailu oficiální vyjádření:

 

JUDr. Tomáš Linhart (ev.č. ČAK 00365), Mgr. Vít Kučera (ev.č. ČAK 16957) jménem k.law advokátní kancelář s.r.o. upozorňují na možné zneužití svého jména, jmen svých kolegů jména jejich advokátních kanceláří. V této souvislosti zvažují podání trestního oznámení. Důvodem je falešný mail, požadující vyplacení vysoké finanční částky, hrozící žalobou za její neuhrazení, jenž se na první pohled jeví být předžalobní výzvou.

„Předmětné e-maily nepochází od osob působících v naší kanceláři, nejsou odeslány z našeho serveru a nemáme s nimi nic společného. Plně se od nich distancujeme. Na základě dostupných informací se přitom můžeme důvodně domnívat, že se jedná o podvodné emaily, zneužívající kontaktní údaje osob působících v naší kanceláři dostupné na internetu. Na webové stránky naší advokátní kanceláře jsme proto vložili upozornění na podvodné e-maily a současně budeme celou věc řešit s Policií České republiky podáním trestního oznámení na neznámého pachatele, „

prohlásil Mgr. Vít Kučera.

Celá zpráva na webu cak.cz

 

Druhý email

Dobrý den,
Váš balíček dorazil do našeho skladu 23. ledna 2020 roku v 12:15 ráno. Číslo sledování zásilky-0819095 Náš kurýr bohužel nemohl doručit zásilku na vaši adresu kvůli nesprávným nebo neúplným informacím v adrese. Zdá se, že v celním prohlášení došlo k chybě. Informovali jsme odesílatele a on nám předal vaši e-mailovou adresu, abychom mohli tento problém vyřešit co nejdříve. Abychom mohli doručit váš balíček, musíte potvrdit adresu. Za tímto účelem si stáhněte dokument připojený k tomuto dopisu, vyplňte ho a pošlete nám ho.

S úctou,
Kamila Jurčíková

 

Třetí email

Vítejte,

Po prostudování dokumentů za 2019 rok jsme všimli jsme, že vámi není splacen dluh za žádost č. #02848164 částka 11 979,00 Kč která je splatná 15. prosince 2019 roku.
My věříme, že je to jen opomenutí a vy zaplaťte tuto částku hned jak uvidíte toto oznámení.
Pokud jste již tuto částku zaplatili, prosím pošlete nám co nejdříve data v datu a způsobu placení.

S pozdravem,
Marek Blažek

Přiložený email obsahuje přílohu, kterou v žádném případě neotevírejte. Email označte, jako spam a smažte.

 

WordPress email

Další email, který v posledních dnech přichází do schránek se tváří, že jej odesílá sám WordPress, který je uveden, jako odesílatel.

Text emailu:

We’ve received your message regarding our property Accueil. We read all messages and try and respond within 24 hours.

 

Podvodný email s přílohou

pro vaši informaci,

prosím rychle zkontrolovat připojené

podle pokynů:

poslal z iphone

Email obsahuje přílohu doklad o platbě.eml který rozhodně neotevírejte a email smažte.

O podobných podvodných emailech jsme Vás v minulosti informovali, tak si je níže připomeneme.

 

Další články na podobná témata

Podvodné emaily šířící se emailovými schránkami

Další podvodné e-maily

Další várka podvodných emailů šířících se v posledních týdnech

Upozornění na podvodný mail – RAT software

Podvodné emaily i v roce 2019

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *