fbpx Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Podvodné emaily v roce 2020

1

I v roce 2020 se setkáváme s podvodnými emaily, které zaplavují schránky českých uživatelů. Aktuálně se podíváme na podvodné emaily, které jsou psány velice slušnou češtinou a obsahují podvodné informace o nezaplacené pohledávce a podvodné zásilce.

Email, který se tváří, že byl odeslán z advokátní kanceláře.

 

Celý text emailu

 

Vážení,

Do dnešního dne jste nesplnili Vaši zákonnou povinnost a nevrátili mi zaplacenou finanční částku, kterou jste byli povinni mi vrátit.

Současně vás tímto upozorňujeme, že pokud k úhradě uvedené částky na základě této písemné výzvy dobrovolně nedojde, případně se ani neozvete, a to obratem, za účelem návrhu akceptovatelného řešení této situace, jsme připraveni se domáhat uvedeného nároku právní cestou, především pak podáním žaloby k místně příslušnému soudu prostřednictvím zvolené advokátní kanceláře.

S pozdravem,
Denisa Viková
advokat/attorney at law
Opatovicka 1654/4, Praha 1
Dobrý den,  kontrolou naší účetní evidence jsme zjistili, že jste nám dosud neuhradili dlužnou částku ve výši 6.437,- Kč.  Současně vás tímto upozorňujeme, že pokud k úhradě uvedené částky na základě této písemné výzvy dobrovolně nedojde, případně se ani neozvete, a to obratem, za účelem návrhu akceptovatelného řešení této situace, jsme připraveni se domáhat uvedeného nároku právní cestou, především pak podáním žaloby k místně příslušnému soudu prostřednictvím zvolené advokátní kanceláře.  Dôvodová správa v příloze (zahrnuje fakturu a smlouvu).

S pozdravem a přáním hezkého dne, Tomáš Linhart
advokát/attorney at law Opatovická 1633/4, Praha 1

 

Přílohou emailu je soubor Dôvodová správa č.1 tento soubor rozhodně neotevírejte.

 

Vyjádření ČAK

Vzhledem k tomu, jak se tento email rozšířil po českých schránkách, tak i ČAK vydal k tomuto podvodnému emailu oficiální vyjádření:

 

JUDr. Tomáš Linhart (ev.č. ČAK 00365), Mgr. Vít Kučera (ev.č. ČAK 16957) jménem k.law advokátní kancelář s.r.o. upozorňují na možné zneužití svého jména, jmen svých kolegů jména jejich advokátních kanceláří. V této souvislosti zvažují podání trestního oznámení. Důvodem je falešný mail, požadující vyplacení vysoké finanční částky, hrozící žalobou za její neuhrazení, jenž se na první pohled jeví být předžalobní výzvou.

„Předmětné e-maily nepochází od osob působících v naší kanceláři, nejsou odeslány z našeho serveru a nemáme s nimi nic společného. Plně se od nich distancujeme. Na základě dostupných informací se přitom můžeme důvodně domnívat, že se jedná o podvodné emaily, zneužívající kontaktní údaje osob působících v naší kanceláři dostupné na internetu. Na webové stránky naší advokátní kanceláře jsme proto vložili upozornění na podvodné e-maily a současně budeme celou věc řešit s Policií České republiky podáním trestního oznámení na neznámého pachatele, „

prohlásil Mgr. Vít Kučera.

Celá zpráva na webu cak.cz

 

Druhý email

Dobrý den,
Váš balíček dorazil do našeho skladu 23. ledna 2020 roku v 12:15 ráno. Číslo sledování zásilky-0819095 Náš kurýr bohužel nemohl doručit zásilku na vaši adresu kvůli nesprávným nebo neúplným informacím v adrese. Zdá se, že v celním prohlášení došlo k chybě. Informovali jsme odesílatele a on nám předal vaši e-mailovou adresu, abychom mohli tento problém vyřešit co nejdříve. Abychom mohli doručit váš balíček, musíte potvrdit adresu. Za tímto účelem si stáhněte dokument připojený k tomuto dopisu, vyplňte ho a pošlete nám ho.

S úctou,
Kamila Jurčíková

 

Třetí email

Vítejte,

Po prostudování dokumentů za 2019 rok jsme všimli jsme, že vámi není splacen dluh za žádost č. #02848164 částka 11 979,00 Kč která je splatná 15. prosince 2019 roku.
My věříme, že je to jen opomenutí a vy zaplaťte tuto částku hned jak uvidíte toto oznámení.
Pokud jste již tuto částku zaplatili, prosím pošlete nám co nejdříve data v datu a způsobu placení.

S pozdravem,
Marek Blažek

Přiložený email obsahuje přílohu, kterou v žádném případě neotevírejte. Email označte, jako spam a smažte.

 

WordPress email

Další email, který v posledních dnech přichází do schránek se tváří, že jej odesílá sám WordPress, který je uveden, jako odesílatel.

Text emailu:

We’ve received your message regarding our property Accueil. We read all messages and try and respond within 24 hours.

 

Podvodný email s přílohou

pro vaši informaci,

prosím rychle zkontrolovat připojené

podle pokynů:

poslal z iphone

Email obsahuje přílohu doklad o platbě.eml který rozhodně neotevírejte a email smažte.

O podobných podvodných emailech jsme Vás v minulosti informovali, tak si je níže připomeneme.

 

Další články na podobná témata

Podvodné emaily šířící se emailovými schránkami

Další podvodné e-maily

Další várka podvodných emailů šířících se v posledních týdnech

Upozornění na podvodný mail – RAT software

Podvodné emaily i v roce 2019

 

 

 1. Šagránek Šagránek

  Arturo Martinez Law Offices
  Address: 414 S Cage Blvd, Pharr, TX 78577, USA
  Email:

  Drahá Šafránek,

  Som advokát Arturo Martinez, advokát neskoro pána Peter Šafránek, štátneho príslušníka vašej krajiny, a bývalý riaditeľ (ropné služby ConocoPhillips) so sídlom v Spojených štátoch amerických (USA), tu a potom sa bude označovať ako môj zákazník. 31. januára 2015 sa moja klientka, jeho manželka a tri deti zúčastnili na dopravnej nehode na diaľnici Capital Texas Highway a žiaľ, prišli o život.

  Vyvinul som niekoľko úsilia na nájdenie rozšírených príbuzných môjho klienta prostredníctvom ich konzulárneho a ministerstva zahraničných vecí, ale ukázalo sa to ako neúspešné, rozhodol som sa sledovať jeho priezvisko na internete, aby som lokalizoval ktoréhokoľvek z jeho rodinných príslušníkov, a preto som vás kontaktoval, chcem, aby ste pomohli pri repatriácii zvyšných peňazí a majetku.

  Môj klient mal v banke tu v USA uložený účet v hodnote približne 18,7 milióna dolárov USD. Banka mi vydala 21-dňové oznámenie, aby som poskytla ďalšiu príbuznú alebo zabavila účet. Preto chcem, aby ste zostali ako najbližší príbuzní môjho zosnulého klienta, keďže s ním máte rovnaké priezvisko, a akonáhle sa od vás dozviem, pôjdem do amerického úradu, aby som za vás získal zmenu vlastníckeho osvedčenia. a pošlite ho banke tak, aby banka tu v USA doručila dokumenty vašej banke, aby vás vaša banka nespochybnila o tom, ako zarobíte tieto peniaze. Budem tu stáť ako váš právnik, aby som zaistil, že výnosy z tejto sumy (18,7 milióna dolárov) bude prevedená na váš účet, potom prídem do vašej krajiny na zdieľanie peňazí, 45% pre mňa a 45% pre vás, zatiaľ čo 10% bude venovaných domovom sirotincov.

  Vyžaduje sa od vás čestná spolupráca, ktorá nám umožní dosiahnuť toto podnikanie. Zaručujem, že sa to uskutoční na základe legitímnej dohody, ktorá vás ochráni pred akýmkoľvek porušením zákona. Aby sme mohli dosiahnuť toto tvrdenie, potrebujem od vás nasledujúce informácie:

  Tvoje celé meno:————-
  Adresa: ——————
  Tvoj vek:————————-
  Povolanie: —————————–
  Váš telefón a mobil pre komunikáciu Účel: ——————–

  Očakávam vašu naliehavú odpoveď, potom vám dám ďalšie informácie.

  S Pozdravom,
  advokát Arturo Martinez Esq.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *