Upozornění na podvodné phishingové zprávy

Vážení klienti,

v minulých dnech jsme zaznamenali rozesílku podvodných phishingových zpráv, které se tváří že jsou odeslány z naší společnosti – ve zprávě je GIGASERVER.CZ jako odesílatel zprávy. Zpráva je podepsána jako GIGASERVER.CZ. Zprávy jsou odesílány mimo naše servery s podvrženým jménem značky GIGASERVER.CZ. E-mailové zprávy jsou zasílány z cizích e-mailových adres ze zahraničních serverů – většinou z Brazílie, Ruska nebo Číny – není tedy možné na uvedené zprávy aplikovat SPF záznam, protože nejsou odesílány s identifikací naší domény. Většina zpráv zároveň obsahuje internetový odkaz – na internetový odkaz prosím neklikejte – pod proklikem se skrývá škodlivý obsah, který může napadnout Váš počítač nebo mobilní zařízení.

V případě, že se s uvedeným e-mailem setkáte zašlete nám jej jako přílohu v nezměněné podobě na náš e-mail info@gigaserver.cz abychom mohli situaci nadále analyzovat. Následně zprávu smažte z Vaší e-mailové schránky. Z informací, které jsme prozatím zjistili – pravděpodobně došlo ke zneužití části veřejných whois záznamů domén, kde útočník čerpal e-mailové adresy. V současné době celou situaci nadále analyzujeme, vyhodnocujeme a zvažujeme i možné právní kroky proti tomuto jednání, které nás poškozuje.

Závěrem této zprávy Vás můžeme ujistit, že z naší strany nedošlo k žádnému úniku zákaznických dat.

Děkujeme za spolupráci

screen_spam

 

2 komentáře

  • Jan Černý

    Tomu se moc nedá věřit, že by odkaz byl škodlivý. Musí se něco stáhnout, nainstalovat apod.

  • admin

    Dobrý den,
    už pouze proklikem na uvedený odkaz dochází k tomu, že odesílateli potvrzujete že e-mailová adresa je platná. Pro odesílatele takového spamu je to tedy potvrzení toho, že e-mailová adresa je aktivní a může tak dále rozesílat na Vaši adresu podobné nevyžádané e-maily. Zároveň pod uvedeným odkazem jsou velmi často skryté podvodné stránky, které vyzývají uživatele k zadání hesla k e-mailovým účtům nebo k potvrzení platnosti hesla např. do internetového bankovnictví. Není tedy nutné ze stránky cokoliv stahovat nebo instalovat. Na e-maily tohoto typu doporučujeme vůbec nereagovat, neklikat na odkazy v textu a zprávy ze schránky smazat. Z výše uvedených důvodu jsme odkaz v našem čláku označili jako škodlivý. Pěkný den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *